Rzeczowe wsparcie radcy prawnego w negocjacjach i mediacjach
Zakres oferowanych przeze mnie usług obejmuje:
- reprezentację w negocjacjach biznesowych,
- reprezentację w mediacjach sądowych i pozasądowych,
- prowadzenie mediacji gospodarczych (w formie stacjonarnej i on-line),
- prowadzenie mediacji pracowniczych (w formie stacjonarnej i on-line),
- prowadzenie mediacji cywilnych (w formie stacjonarnej i on-line),
- prowadzenie mediacji rodzinnych i komediacji rodzinnych (w formie stacjonarnej).
Negocjacje biznesowe
Negocjacje i mediacje. Fachowe wsparcie Radcy Prawnego
Negocjacje biznesowe to proces komunikacji pomiędzy co najmniej dwoma stronami, mający na celu osiągnięcie porozumienia. Proces negocjacji może być złożony, a na jego wynik może wpływać wiele czynników. Strony uczestniczące w negocjacjach biznesowych mogą mieć różne cele, mogą też istnieć obszary sporne. Skuteczne negocjacje biznesowe wymagają zarówno dobrej komunikacji, umiejętności rozwiązywania problemów, intuicji biznesowej jak i wiedzy prawniczej.
Dzięki znajomości prawa, można mieć pewność, że propozycje negocjujących stron są możliwe do zrealizowania i zgodne z przepisami. Wsparcie radcy prawnego z intuicją i doświadczeniem biznesowym jest bardzo przydatne w wypracowywaniu kompromisów. W szczególności przy pomocy prawnika z doświadczeniem negocjacyjnym można uzgodnić korzystniejsze warunki umów, porozumień w spłacie należności czy ugód pozasądowych.
Jak mogę Ci pomóc w negocjacjach biznesowych?
Reprezentacja Klientów w mediacjach sądowych i pozasądowych
Mediacja uznawana jest na świecie i w Polsce za najważniejsza metodę ADR (Alternative Dispute Resolution – Alternatywne Metody Rozwiązywania Sporów).
Rzeczowe wsparcie radcy prawnego w negocjacjach i mediacjach
Co to jest mediacja?
Mediacja to dobrowolna, poufna metoda rozwiązywania sporu, w której strony sporu, z pomocą bezstronnego i neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do satysfakcjonującego je porozumienia. Mediator jest neutralny względem stron.
Postępowanie może zostać zainicjowane przez strony (mediacje pozasądowe) lub może je zaproponować lub zarządzić sąd (mediacje sądowe).
Podstawowe zasady mediacji
- Dobrowolność oznacza, że strony dobrowolnie wyrażają zgodę na udział w postępowaniu mediacyjnym. Mediator nie może wywierać żadnej presji, aby nakłonić strony do udziału w mediacji. Zgoda na udział w mediacjach może zostać cofnięta na każdym etapie trwania mediacji przez każdą ze stron.
- Bezstronność – oznacza, że strony w mediacji mają równe prawa i powinny być jednakowo traktowane. Mediator nie może faworyzować żadnej ze stron mediacji.
- Neutralność – oznacza, że mediator nie narzuca stronom własnych propozycji rozwiązań sporu i nie sugeruje konkretnego rozwiązania. Istotą mediacji jest bowiem to, że porozumienie jest wypracowywane przez same strony. Mediator co najwyżej - na zgodny wniosek stron - może wskazać sposoby rozwiązania sporu.
- Poufność – oznacza, że mediator, strony i inne osoby biorące udział mediacji mają obowiązek zachować w tajemnicy wszystkie sprawy i informacje przekazane na spotkaniu/spotkaniach mediacyjnych.